Ana Bilim Dalı Olanaklarımız

Sınıf Eğitimi programı, Rize'nin Çayeli ilçesinde yer alan Eğitim Fakültesi A Blokta yer alan Temel Eğitim Bölümü içerisinde yer almaktadır. Program bölümdeki dersliklerden ve bilgisayar salonlarından faydalanarak eğitim-öğretimini sürdürmektedir. Bölümümüzde öğrencilerimizin yararlanabileceği bilgisayar laboratuvarları, kütüphane, basketbol ve voleybol sahaları, masa tenisi platformları yanında birer adet de konferans salonu, yemekhane ve kantin bulunmaktadır. Öte yandan Farabi ve Erasmus değişim programlarıyla yurt içinde ve yurt dışındaki üniversiteler ile öğrenci değişimi olanakları mevcuttur. Yine Lisansüstü Sınıf Öğretmenliği tezli yüksek lisans programı için yeterli düzeyde yardımcı personel (uzman, teknisyen, sekreter) mevcuttur. Yüksek lisans öğrencilerimizin de kullanabileceği içerisinde 20 adet masaüstü bilgisayarın bulunduğu 1 adet bilgisayar laboratuvarı mevcuttur. Bu laboratuvarlar internete bağlı olup projeksiyon makineleri ve tarayıcılarla donatılmıştır. Bu laboratuvarlar şu anda çok amaçlı (ders uygulamaları, sunumlar vs.) kullanılmaktadır. Lisansüstü öğrencilerimiz, fakültemizdeki kütüphaneden ya da geniş veri tabanları ve araştırma kaynaklarının yer aldığı üniversite merkez kütüphanemizden de yararlanabilmektedirler. Bunun yanında öğrencilerimizin yararlanabileceği diğer olanaklarımız şöyledir:

1. Farabi Değişim Programı
Farabi Değişim programı bir veya iki yarıyıl süresince kurumumuz dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edebilmektedirler. Farabi Değişim Programının uygulanmasına ilişkin ilkeler, Yönetmelik ve Esas ve Usuller tarafından ayrıntılarıyla belirlenmiştir.
Anabilim Dalımızda Farabi programı ile ilgili iş, işlem ve sorular için program koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Seher YARAR KAPTAN (seher.yarar@erdogan.edu.tr) ile iletişime geçilmelidir.

Detaylı bilgi için Dış İlişkiler Ofisimizin sayfasını ziyaret edilebillir. Farabi değişim programı ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

2. Erasmus Değişim Programı
Anabilim Dalımızda Erasmus programı kapsamında öğrenci değişim anlaşması vardır. Öğrenci değişim programları uygulanmakta ve yurtdışında bulunan üniversitelere gidilebilmektedir.
Anabilim Dalımızda Erasmus programı ile ilgili iş, işlem ve sorular için program koordinatörü Doç. Dr. Ayşegül OĞUZ NAMDAR (aysegul.oguz@erdogan.edu.tr) ile iletişime geçilmelidir.
Detaylı bilgi için Dış İlişkiler Ofisimizin sayfasını ziyaret edilebillir. ERASMUS+ değişim programı ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.
İkili anlaşmalar ve detaylı bilgi için tıklayınız. http://basvuru.erdogan.edu.tr/agreement.php .......

3. Çift Anadal ve Yandal
2019-2020 Akademik Yılından itibaren, yönetmelikte belirtilen şartlar gereğince başvuruda bulunarak kontenjan dahilinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Matematik Öğretmenliği ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Lisans Programlarında Çift Ana Dal (ÇAP) ve/veya Yandal yapılabilmektedir. Çap ya da yandal başvurusu için ekte verilen formu doldurmanız gerekmektedir: 
http://form.erdogan.edu.tr/Home/Index/1/?tipID=2&formlarId=389